Türkiye Yardım Sevenler derneği 94. Kuruluş yıldönümünü kutladı

<Türkiye Yardım Sevenler derneği 94. Kuruluş yıldönümünü kutladı

Türkiye Yardım Sevenler derneği 94. Kuruluş yıldönümünü kutladı

Ülke çapında yüzlerce Şubesi ve binlerce üyesi ile Türkiye Yardım Sevenler Derneği kuruluş amacı ve ilkeleri doğrultusunda toplum yararına çalışmalarına ara vermeden devam etmekte olup, kuruluşunun 94. Yıldönümünü çeşitli etkinliklerle kutluyor.

Kutlamalar çerçevesinde Türkiye Yardım Sevenler Derneği Meram Şubesi de üyelerin ve Konuklarının katıldığı bir etkinlik düzenledi.

Etkinlikte konuşan Türkiye Yardım Sevenler Derneği Meram Şubesi Başkanı Suat Altan, “19 Şubat 1928 yılında Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün desteği ile kurulan, adının Atatürk tarafından konan Türkiye Yardım Sevenler Derneğinin 94.kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Üyelerimizin destekleriyle 26 Öğrenciye burs veriyoruz. Bunun yanında ihtiyacı olan öğrencilerimize ve ailelere de yardımlar yapmaktayız. Okullardaki öğrencilerimize kaban ve giysi yardımı yaptık. İhtiyaç sahiplerine de giysi ve yiyecek yardımı yapıyoruz.  Çalışmalarımızda bize destek veren ve katkı sunan tüm üyelerimize ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.