OTİZMLİ BİREYLERİN İŞ HAYATINA KATILIMINA DESTEK OLMAK İÇİN KAMU VE ÖZEL SEKTÖR EL ELE VERİYOR

Bursa İŞKUR tarafından yürütülen “Otizmli Bireylerin Üretkenliğinin Arttırılması ve İşgücü Piyasasına Geçişlerinin Desteklenmesi” Erasmus+ projesi, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde düzenlenecek bir webinarla kamuoyu ile paylaşılacak. Otizmli bireylerle çalışan iş koçlarının yetkinliklerinin arttırılarak, otizmli bireylerin istihdamını arttırmak hedefiyle hayata geçirilen Erasmus projesi; 4 farklı ülkeden, 7 farklı kurumun ortaklığını kapsıyor.

<OTİZMLİ BİREYLERİN İŞ HAYATINA KATILIMINA DESTEK OLMAK İÇİN KAMU VE ÖZEL SEKTÖR EL ELE VERİYOR

Otizm spektrum bozukluğu olan bireylerin daha aktif ve kapsamlı bir şekilde hem iş dünyasında hem de sosyal yaşamda yer alabilmelerine katkı sunmayı amaçlayan “Otizmli Bireylerin Üretkenliğinin Arttırılması ve İşgücü Piyasasına Geçişlerinin Desteklenmesi” Erasmus+ projesi, Bursa Çalışma ve İş Kurumu ve proje ortakları tarafından hayata geçiriliyor. 

Bursa Çalışma ve İş Kurumu’nun liderliğinde 4 farklı ülkeden, 7 farklı kurumun ortaklığını kapsayan Erasmus projesi kapsamında; Türkiye, Fransa, Hollanda ve İngiltere'de proje koordinasyon toplantıları düzenlenecek. Söz konusu ülkelerde otizmli bireylerin istihdamı konusunda yapılan iyi uygulamalar gözlemlenerek, projenin gidişatı ile ilgili partnerler arası bilgi ve deneyim paylaşımı sağlanacak. Projeyle birlikte otizmli bireylerle çalışan iş koçlarının yetkinliklerinin arttırılarak, otizmli bireylerin istihdamının arttırılması hedefleniyor.

Otizmli gençlerin üretkenliğini arttıracak proje bir webinarla tanıtılacak

Kamu ve özel sektörü ortak bir hedefte bir araya getiren projenin detayları, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde düzenlenecek bir webinarla kamuoyunun bilgisine sunulacak. “Otizmli Gençlerin Üretkenliğinin Arttırılması ve İstihdama Geçişlerinin Desteklenmesi” başlığı altında düzenlenecek webinar, 2 Nisan Cuma günü 14:00-16:30 saatleri arasında canli.otiged.org internet adresinden canlı olarak takip edilebilecek olup, canlı yayın sırasında İngilizce-Türkçe tercüme desteği de sağlanacak. Webinar, ücretsiz ve herkesin katılımına açık olarak yapılacak.

“Otizmli Gençlerin Üretkenliğinin Arttırılması ve İstihdama Geçişlerinin Desteklenmesi” projesinde; Bursa Çalışma ve İş Kurumu’nun yanı sıra Vivre et Travailler Autrement (Fransa), Amsterdam Autisme Academie (Hollanda), Aspire-Igen (İngiltere), Maltepe Üniversitesi, Eker Süt Ürünleri ve Pandora X Yazılım firması ortak hareket ediyor. 

 

 

Bilgi Notu: Projeye katılan kurumların logo görsellerini aşağıdaki linkten indirebilirsiniz:

https://drive.google.com/drive/folders/1HqQ5o14bevzZVGqUp_ElHdmetKHGirJU?usp=sharing