Öğrencilerden öğrencilere renkli ara tatil önerileri

Hisar Okulları öğrencileri yarıyıl tatilini dolu dolu geçirmek isteyen her yaştan akranlarına; sanat, bilim ve edebiyat alanından bir dizi etkinlik önerisi hazırladı

<Öğrencilerden öğrencilere renkli ara tatil önerileri

 

İstanbul Hisar Okulları öğrencileri, derslerle yaşamı buluşturan yenilikçi eğitim programları sayesinde; okulda yürütülen faaliyetlerden bir seçki oluşturdu ve akranları ile paylaşmak üzere için öğretici olduğu kadar eğlendirici ara tatil önerileri hazırladı. 

 

Lise öğrencilerinin hazırladıkları dergi, tarihi sevdirmeyi hedefliyor 

Lise öğrencileri, Sosyal Bilimler Bölümü etkinlikleri kapsamında Tarih öğretmenlerinin rehberliğinde, gençlere tarihi sevdirmek amacıyla "Yesterworld" (Dünün Dünyası) isimli bir dergi yayınladı. Her ay düzenli olarak yayınlanacak olan dergi, Türkçe ve İngilizce yazılardan oluşuyor. Ocak ayı teması 'Ekonomik Krizler/Dönüşümler' olarak belirlenen dergide yayınlanacak makaleler okul içinde oluşturulan hakem kurulu tarafından değerlendirildikten sonra yayınlanabiliyor. 

Dergi için: https://drive.google.com/file/d/1J33GyMF6GsCftoFi_FEtxVVNMjIOMP51/view 

 

Ortaokul öğrencileri Elgiz Müzesi’ni gezdiriyor

Görsel Sanatlar Komitesi’nin desteği ve Görsel Sanatlar Bölümü önderliğinde ortaokul öğrencileri Elgiz Müzesi’ni sanal ortamda ziyaret etti. Türkiye’nin ilk çağdaş sanat müzesi olarak kurulan müzenin 12. Teras Sergisi “Herşeye Rağmen”de yer alan eserleri inceleyen 300’ü aşkın öğrenci, sergiye katılan sanatçılarla çevrimiçi sohbet etme fırsatı da buldu. Etkinlikte öğrencilerle, sanat eseri inceleme ve estetik kavramları nelerdir, nasıl sanatçı olunur sorularının yanıtları arandı ve sanat eserini oluşturma süreci çok yönlü bakış açısıyla ele alındı. Çalışma bir video film haline getirildi. 

Öğrencilerin yorumları eşliğinde Elgiz müzesi gezisi: https://youtu.be/32Z0Y395w9E