KONYA BTP’DEN ANLAMLI ZİYARET

Bağımsız Türkiye Partisi Konya il başkanlığı Cumhuriyet Halk Partisi Konya il başkanlığına ziyarette bulundu. Ziyarete Konya İl Başkanı Hasan Öztürk ve beraberindeki Heyet eşlik etti.

Samimi ve sohbet ortamında geçen buluşmada CHP il başkanı Barış Bektaş Öncelikle Merhum Genel Başkan Sayın Prof.Dr. Haydar Baş Beyin vefatından Dolayı taziyede bulundu ve duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Sonrasında ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu şu an esnaf ziyaretleri yaptıklarını esnafın işlerinin durma noktasına geldiğini ve buna acilen hükümetin çözüm üretmesi gerektiğini vurguladı. Kobilerin şu an üretimde rekabet şansının kalmadığını ve maliyetlerin çok yüksek olmasından bahseden Sayın Bektaş ihracat yapamadığımız gibi ithalata yükleniyoruz dedi.

Konuyla ilgili Ekonomideki bozukluk ve bitme noktasına gelmesiyle ilgili BTP il başkanı Hasan Öztürk şunları söyledi Merhum Prof.Dr. Haydar Baş beyin yazmış olduğu Milli Ekonomi Modeli ile bütün bunların düzeleceğini Hatta her alanda terörden tarıma, Tarımdan sanayiye, işçisinden memuruna her alanda rahatlama olacağına işaret etti ve Rus Duma’sında Altı saat süren Ekonomi brifingi ile Rusya ile birlikte BRİCH ülkelerinin ekonomik kalkınmasından bahsederek bu modelin Atatürk’ün uyguladığını bunun devamı olduğunu ayrıca ülkemizde uyulamaya geçildiğinde Türkiye’nin Kâinat devleti olacağını söyledi. Ayrıca Öztürk Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 3 Ağustos 1920 de Konya Lisesi Ziyareti sırasında yapılan açılış konuşmasında Hasan Rüştü Efendi’nin Hazırlayıp  Seydişehirli Mahmut Sadi’nin okuduğu ve şu cümlelerle birlikte ‘’ Tarih Seni Fatih’ler , Yavuz’lar ve Kanuni’lerin yanına koyacak dedikten sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün bakışının değiştiğini ve farklı yöne dönmesi ile  akşamında şu sözleri söylediğini ifade etti

“Gençler” diye söze başladı. “Sizi bu millet yetiştiriyor. Göreviniz; büyük hizmetlere hazırlanarak, bu vazifeye layık olmaktır.”

 “Gençleri Padişahçı ve Halifeci olarak değil, Milliyetçi olarak yetiştirmeli”

Demiştir Dedi ve Buluşma son olarak BTP Konya il Başkanı Hasan Öztürk, BTP genel başkanı Av. Hüseyin Baş Beyin Hediyesi olan Milli Ekonomi Modeli ve Hoş geldin Atatürk Eserleri’ni CHP il başkanı Barış Bektaş’a taktim etmesiyle son buldu.

 

<KONYA BTP’DEN ANLAMLI ZİYARET