Karadeniz Bölgesinin Gayrimenkul Karnesi

Türkiye’nin uzman emlak platformu Hürriyet Emlak, Karadeniz bölgesinde son 1 yıl içerisinde gayrimenkulün değerlendiği il ve ilçeleri sıraladı. Hürriyet Emlak Ocak 2021 Endeksi, bölgedeki amortisman sürelerini de hesaplarken en pahalı ve en ucuz illeri de ortaya koydu.

<Karadeniz Bölgesinin Gayrimenkul Karnesi

14 Şubat 2021, İstanbul – Türkiye’nin uzman emlak platformu Hürriyet Emlak, açıkladığı Ocak 2021 Endeksi’nde Karadeniz bölgesindeki il ve ilçelerin son 1 yıl içerisindeki yükselişini ortaya koydu. Emlak Endeksi hem satılık hem de kiralık olarak il ve ilçeleri değerlendirirken, amortisman sürelerini de hesapladı. Hem satılık hem de kiralık konutların ortalama metrekare fiyatlarının değerlendirildiği Ocak 2021 Endeksi’nde bölgenin en pahalı ve en ucuz illeri de ortaya çıktı.

 

Karadeniz bölgesinin parlayan yıldızı Düzce

Hürriyet Emlak Ocak 2021 Endeksi’nden elde edilen verilere göre Karadeniz bölgesinde satılık konutlardaki ortalama metrekare fiyatlarında en yüksek artış %56 ile Düzce’de oldu. Düzce’yi %48 ile Bartın, %41 ile Ordu, %40 ile Bolu ve %39 ile Çorum takip etti. 

 

Karadeniz Bölgesi Satılık Konut Fiyatları Değişim Oranları

 

 

Ocak 2020 

Ort. m2 Fiyat

Ocak 2021

Ort. m2 Fiyat

Yıllık Değişim

Amortisman Süresi

1.

Düzce