10 METRELİK AYI HEYKELİ YAPILACAK...

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Belediye olarak yakında 10 metrelik bir ayı heykeli yapacaklarını ve boz ayıyı simgeleştireceklerini söyleyen Başkan Özcan, “Ayıyı niye Kastamonu’ya kaptıralım ki. Ayı bizim ayımızdır” dedi.

<10 METRELİK AYI HEYKELİ YAPILACAK...

Bolu Havadis Gazetesi'nden Sevgi Pilgi'nin haberine göre, Bolu Belediyesi 10 metrelik boz ayı heykeli yaptıracak. Özcan'ın bu hamlesi Kastamonu ile Bolu arasında ayı polemiğine neden olacak.

‘BOZ AYI BİZİMDİR’

Boz ayının Bolu’nun simgesi olduğunu ve gücü temsil ettiğini belirten Başkan Özcan, Belediye olarak yakın zamanda 10 metrelik bir boz ayı heykeli yapacaklarını dile getirdi. Başkan Özcan Havadis gazetesine yaptığı açıklamada, “ Yakında 10 metrelik bir boz ayı göreceksiniz. Ayıya sahip çıkıyorum. Ayı Bolu’nun simgesidir. Boz ayının ana vatanı Bolu Aladağlar görünüyor. Ayıyı niye Kastamonu’ya kaptıralım ki. Ayı bizim ayımızdır. Ayı aynı zamanda gücün simgesidir” ifadelerine yer verdi.

KASTAMONU'DA HALK TEPKİ GÖSTERDİ

Geçtiğimiz günlede Kastamonu için yeni bir logo tasarımı yarşması yapıldı. Jüri tarafından seçilen logoda yer alan KASTAMONU yazısında ayı figürünün işlendiğini gören vatadandaşlar duruma tepki gösterdi. Bunun üzerine seçilen logodan ayı figürü çıkarıldı.